Děti se hravou a zábavnou formou seznámily s pojmem první pomoc. Programem děti provázel maňásek “Honza ” a děti se prožitkovým učením dozvěděly, jak mohou přivolat první pomoc a jak se chovat v situaci v případě zranění třeba blízké osoby. Projekt byl vítanou aktivitou pro pedagogy i děti, které poté se zaujetím vyprávěly rodičům co prožily s maňáskem “Honzou”. Rodiče se též tištěným materiálem seznámili s aplikací do mobilu ” Záchranka”. 100% doporučuji pro mateřské školy.

Bc.Pavlína Pánková,  (ředitelka MŠ Hellichova)

Je při vědomí a dýchá? Jsem v bezpečí já, než budu zachraňovat? Tyto i další otázky si umí již zodpovědět naše táborové děti ve věku 6-16 let.

Prošly kurzem zdravovědy přímo na táboře. Za 3 dny proškolit děti, rozdělené podle věku pomocí modelových situací bylo velmi organizačně náročné, ale naše vedoucí, kamarádka a hlavně lektorka Zuzka to zvládla skvěle.

Můžeme učit děti na vodě, jak zapálit oheň či stopy zvířat, ale zachránit někomu život? Co je víc? A tak jako táborový hlavas, jsme na tuto aktivitu u nás na táboře moc pyšná, ale nejvíc jsme pyšná na “naše” děti, které už ví, jak na to.

Jana Haltufová (hlavní vedoucí Tábora Ledeč)