V MŠ Hellichova proběhla druhá realizace výukového programu. Výuka proběhla ve dvou třídách (předškoláci 5-6 let a 4-5ti leté děti). Děti se učily, jak poskytnout první pomoc přivoláním zdravotnické záchranné služby. Ba co víc, vlastně si od posledně hlavně opakovaly. Plno věcí si od poslední výuky pamatovaly a věděly, jak na to. A o to nám přeci jde! Aby děti věděly, co a jak, pokud se jim nebo někomu v jejich okolí přihodí nějaká zdravotní komplikace.

Chceme výuku i do naší školky

Navštivte nás na Facebooku

tema_bakalarska_prace

Baví tě komunikace s lidmi? Láká tě práce reportéra nebo rád pracuješ s kamerou? Chceš být součástí smysluplného projektu s širokou partnerskou základnou a ještě mít téma např. pro svou bakalářku? 

Pak hledáme právě Tebe! Nově vzniklý projekt: První pomoc do školky, hledá člověka nebo tým lidí, kteří budou spolu s námi natáčet rozhovory a reportáže se záchrannými sbory České republiky a jejich práci přibližovat veřejnosti a zejména mateřským školkám.

Pokud máš zájem, napiš nám – zda je to pro Tebe zajímavý projekt a proč tomu tak dle Tvého názoru je. Proběhne jednoduché výběrové řízení. 🙂 Piš do zprávy nebo na meil info@jakubjonas.com  nebo na info@prvnipomocdoskolky.cz

Přeji úspěšný den

Prvni_pomoc_do_skolky

V létě mají ve školkách děti prázdniny a tak i První pomoc do školky vyráží za dětmi na prázdniny. A kde jinde děti tráví prázdniny, když nejsou s rodiči, prarodiči nebo jinými příbuznými? Přeci na táboře! A jeden báječný tábor probíhal  v druhé půlce července ve Sluneční zátoce. A Zuzka byla při tom, jako člen táborového týmu. A nebyl by to Tábor Ledeč, kdyby pro své děti nechtěl trochu víc a tak První pomoc do školky uspořádala výuku první pomoci pro více než 150 dětí ve věku 6 – 16 let.

150 dětí už je pořádné číslo. A tak jsme školily tři dny.Děti si na modelových situacích zkoušely přístup k bezvědomému, naučily se jak uvolnit dýchací cesty a zjistit, jestli člověk v bezvědomý dýchá, nacvičily si, jak správně vést hovor na tísňovou linku. Naučily se rozpoznat zástavu dechu a trénovaly KPR, vyzkoušely si zástavu masivního krvácení, řešily situace, kdy došlo k úrazu elektrickým proudem a nebo  popáleninám u ohně, které se naučily správně ošetřit. A hlavně se naučily, že nejdůležitější je vždy jejich vlastní bezpečnost.

Chci sledovat na Facebooku

Skoleni_prvni_pomoci_tabor_ledec

Jako již každoročně, proběhlo i letos pro celý tým vedoucích Tábora Ledeč povinné školení první pomoci. A protože vedoucí Tábora Ledeč dobře vědí, že kdo je připraven, není zaskočen, opět se řešení modelových situací zhostili s plným nasazením. A co, že lektorka První pomoci do školky pro tým připravila za modelové situace? Zaměřila se na situace, kdy opravdu může jít o život a kdy nemusí být na blízku táborový zdravotník. A tak jsme řešili bezvědomí, bezvědomí se zástavou dýchání, masivní krvácení, úrazy páteře, dušení, úraz elektrickým proudem, popáleniny i křeče. A protože Tábor Ledeč  probíhá ve Sluneční zátoce, kterou lemuje řeka Sázava, dotkli jsme se i tématu tonutí a záchrany na vodě.

A jak si vedl tým vedoucích? Jedním slovem „SKVĚLE“.  A s každou další modelovou situací jejich sebejistota v poskytování první pomoci narůstala. Jen tak dál!

Chci sledovat na Facebooku

Pilotni_program_ve_skolce

V květnu proběhl první pilotní program výukového programu. Naším hostitelem byla MŠ Hellichova. Děti byly velmi šikovné, a paní učitelky milé a vstřícné. A co, že se to dělo? Testovali jsme funkčnost herních výukových pomůcek, na kterých se děti učí správné volání tísňové linky a ovládání aplikace záchranka a zjišťovali jsme přínosnost náslechů simulovaného tísňového hovoru při výuce první pomoci u předškolních dětí.  Co si děti osahají a s čím si pohrají, snáze si i zapamatují, a tak skládaly skládačky a zpívaly si výukovou písničku, která se nesla školkou ještě dlouhou chvíli po skončení programu. A protože opakování je matka moudrosti, na podzim 2019 se v MŠ Hellichova potkáme s dětmi zase. Tešíme se!

Chceme výuku pro naši školku

Facebook